logo

کلایمر جایگزین داربست

جهت دریافت مشاوره

کافیست روی دکمه بزنید

کلایمر : سریع ، ایمن و ارزان

جایگزین داربست

امروزه با گسترش تکنولوژی و پیشرفت بشر ، فن آوری های نو جایگزین مدل های قدیمی تر میشوند . ابزار داربست که پیشینه آن به زمان ساخت سازه های بلند برمیگردد دیگر امروزه جوابگوی انجام پروژه های بسیار بزرگ که هم از لحاظ بلندی و هم از لحاظ سرعت انجام کار به ابزار های سریع تری نیاز دارند نیست . از این رو دستگاه کلایمر جایگزین داربست شده است .

با توجه به اینکه خرید کلایمر میتواند برای عده ای از مشتریان هزینه بر باشد ، شرکت آذر کلایمر این امکان را به وجود آورده که مشتریان عزیز با اجاره ماهانه دستگاه کلایمر بتوانند هزینه های جاری پروژه خود را برای انجام کارهایی که مدت زمان اجرای آن زیاد نیست کم کنند

معایب استفاده از داربست

سقوط از ارتفاع

هنگامی که فردی بر روی داربست به سمت بالا یا پایین حرکت می کند و یا در مکان هایی که دارای حفاظ مناسبی نیستند و امکان سقوط می باشد.

برخورد سر با اشیاع

برای جلوگیری از اتفاق افتادن این مورد، افرادی که بر روی داربست کار می کنند حتما باید از کلاه ایمنی به همراه چانه بند استفاده کنند.

خطر برق گرفتگی

ممکن است داربست در کنار سیم های برق یا محلی که خطر برق گرفتگی در آن زیاد است، نصب گردد که در این صورت باید اقدامات لازم برای جلوگیری از برق گرفتگی را انجام دهید از جمله این اقدامات رعایت فاصله استاندارد و مناسب از خطوط و تجهیزات انتقال برق می باشد.

ریزش داربست

مهم ترین اقدام برای جلوگیری از خطر ریزش و سقوط داربست، استفاده از متریال مناسب می باشد. لوله های داربست را بصورت صحیح و محکم ببندید و حتما از مهار استفاده کنید. محلی که برای استقرار داربست استفاده می کنید باید حتما سفت و محکم باشد. همچنین باید داربست را به سازه اصلی که ممکن است ساختمان باشد و یا استراکچر بسته شود .

عدم استحکام تخته های پوششی راه رو

همانطور که میدانید برای حرکت کردن و انجام کار بر روی داربست به سطوحی هم اندازه هر بخش آن نیاز است ، معمولا از تکه های بلند چوب برای این امر استفاده میشود که انتخاب نوع و اندازه آن نیاز به دقت بالایی دارد ، زیرا اگر جنس آن خوب نباشد و یا اندازه آن مناسب فاصله بین داربست ها نباشد ممکن است حادثه جبران ناپذیری را بوجود بیاورد .

هزینه هنگفت نصب و نگهداری آن

به تجربه برای ما ثابت شده که نصب داربست به صرفه نیست زیرا پروژه های ساختمانی در هرصورت امکان تمدید مهلت تحویل را دارند که ان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله کمبود بودجه باشد . پس طول مدت اجاره داربست افزایش میابد و به موازات آن هزینه بیشتری را متحمل میشوید .

جلوه ظاهری بد نمای ساختمان

استفاده از داربست به خصوص در ساختمان های بالای ده مرتبه ظاهر خیلی شلوغ و بدی را برای بیننده پروژه به عمل می آورد . و سبب جلوه زشت نمای ساختمانی برای مدتی که روی آن کار انجام میشود میگردد .

زمانبر بودن نصب و دمونتاژ داربست

نصب قطعات متعدد داربست و همچنین حمل آنها به محل پروژه کاری بس سخت و پر هزینه برای کارفرما است . و باعث میشود مقدار قابل توجهی از فضای پروژه به انبار میله های داربست صرف شود . که با منطق انجام حرفه ای پروژه سازگار نمیباشد .

مزایای استفاده از کلایمر

هزینه و خطرات جانی نسبت به استفاده از داربست کاهش ملموسی به همراه دارد

 کلایمر دسترسی مطمئن و آسان را به محل انجام کار فراهم میکند

 کلایمر بدون محدودیت ارتفاع میتواند عمل نما سازی را بسیار آسان کند

 کلایمر عامل تسریع در پیشرفت کار و جابجایی آسان تجهیزات میباشد

 کلایمر قابلیت شکل پذیری برای استفاده در هرنوع نمای ساختمان را دارا میباشد

 جابجایی پرسنل و تجهیزات به محل مورد نظر را با استفاده از کلایمر میتوان آسان کرد

 کلایمر دسترسی به ارتفاعات بلند ساختمان را تسهیل میکند

 نصب و مونتاژ کلایمر وباز کردن و دمونتاژ کلایمر بسیار سریعتر از داربست میباشد

 

کلایمر نیز همانند داربست میتواند خطرات جانی ناشی از کار در ارتفاع را داشته باشد ولی این زمانی است که به صورت استاندارد استفاده نشود .

برای کسب اطلاع ار نکات ایمنی استفاده ار کلایمر اینجا کلیک کنید .